Šití pro radost

Obal na knihu Obal na knihu je ušitý z dvojitě přeložené tenké látky. Látku jsem přeložila a sešila po obvodu rubové strany po dvou stranách a převrátila. Na krajích jsem zahla potřebný kus pro vytvoření "kapsy" na zastrčení knihy a nakonec jen na stroji olemovala po všech okrajích pro zpevnění. Zdobení je ze zbytku látky, přišité na přední straně.
Prostírání + chňapka Toto prostírání je ušité z látky šíře 50cm, která se mi velice líbila a také to, že ji lze prát až na 95°C, alespoň tak to bylo u ní uvedeno. Hned když jsem ji zahlídla, věděla jsem co z ní ušiju. Prostírání je délky 50cm a šíře 33cm. Ze zbytku látky jsem vytvořila čtvercovou chňapku o rozměrech 15x18cm. Mezi látkami je výplň z vatelínu, který je po obou směrech prošitý tak, že vytváří mřížku. Po obvodu jsem chňapku začistila pomocí šikmého proužku. Ten jsem také použila jako poutko.
patchwork - taštičky Na jedné přednášce o patchworku + ukázce jak si vyrobit takovouhle taštičku ať už na kosmetiku, psací potřeby, nebo potřeby třeba na šití,..... jsem neodolala a hned si zkusila několik ušít. Vložila jsem zde i podrobný návod krok za krokem jak jsem postupovala, šila jsem opravdu velice rychle a je to vidět.
návod na ušití - krok za krokem
domů