Šijeme pro děti

Protože šiju i na své děti, neteře a občas i pro děti kamarádek, tak zde najdete věci, které jsem pro ně vytvořila.Kabelka pro malé= slečny Kabelka je šitá jak se říká "horkou jehlou" je z delšího pruhu látky a dno má ve tvaru obdélníku aby se tam vešlo více věcí. Uvnitř je bílá podšívka, z boků pevně všitý dlouhý úzký pruh látky pro nošení přes rameno a zapínání je na suchý zip.
Snad pro někoho z vás bude inspirací.
Čert Jediné co je šité na tomhle kostýmu je vesta, na kterou jsem doma měla takovou "huňatou " látku a podle střihu z časopisu Burda jsem ji ušila. Zapínání je na knoflíky a aby synovi se dobře oblékala, poutka jsou z pružné gumy. Do tepláků tmavé barvy je všitý dvojitý dlouhý pruh černé látky s červenou nařasenou látkou na konci jako čertovský ocas.
Víla Kostým na vílu je vytvořen z pruhů látky, které jsou na okraji staženy do gumy. Je jednoduchý a možná bude pro někoho z Vás inspirací.

Podzimní skřítek Ve druhé třídě, vymyslela učitelka mého syna, že si udělají ve třídě oddychový den ve stylu podzimu. My rodiče jsme dostali za úkol vytvořit kostým podzimního skřítka. Já jsem vystřihla z barevných látek listy různých tvarů a ručně je přišila na hnědé maskáčové kalhoty a klobouk. Bílé tričko jsme vyzdobili se synem obtisky listů nasbíraných venku a to s pomocí barev na textil, které jsem po zaschnutí zažehlila dle návodu,aby bylo pratelné a znovu a znovu použitelné....Náhrdellník je z žaludů provlečených na pevnější niti.
Taška na kočárek Taška na kočárek je ušita opravdu velice narychlo, ani jsem nevěřila, že se takhle povede. Je to jeden velký obdélník a dva malé na boky tašky. Uvnitř je vyztužena vatelínem a podšita bavlněnou látkou. Zapínání je na suchý zip a aby na kočárku dobře držela a nesjížděla udělala jsem pomocí suchého zipu "smyčky". Nemám proto střih, ale snad alespoň někomu bude inspirací.
Kapsáře Kapsáře jsou ušity dle požadavků dětí. Ty největší jsou podél celé postele a na výšku taky co nejvíce. Ještě nejsou úplně hotové, ráda bych na čtverce z bílé látky s poutky nakreslila dle jejich přání různé obrázky. Ty budou pomocí poutek zachyceny na knoflíky našité na jednotlivých kapsách. Pak je bude možno v průběhu času měnit, jak se budou měnit i jejich zájmy a přání. Na jednom z nich můžete vidět dva obrázky (buben a kytaru). A co s nimi pak udělám? Ušiju z nich nějakou památeční deku, každému zvlášť jako vzpomínku na dětství, asi...
Ty menší kapsáře jsou ušity podle velikosti látky a místa kde byly určeny. Všechny jsou ušity z bavlněné látky, kde základ tvoří obdélník (a ten aby držel tvar je vyplněn vatelínem). Jednotl. kapsy jsou pak na něm našity. Některé jsou napnuté, jiné skládané, aby se do nich "více vešlo".
Snad budou pro někoho z Vás inspirací.
Inspirace nejen na karneval - Princezna Tyto šaty jsem šila na přání pro neteř, a to už před několika měsíci. Bohužel nevím kolik přesně látky jsem na jejich šití vypotřebovala,ale byly to metry a metry... Součástí byla i vlečka, která byla zvlášť a zapínání bylo na pásek. Na vlečku jsem našila desítky korálků a ke každému z nich našila poutko z transparentní průžné gumy, aby se případně vlečka dala o jiný korálek nadzvednout..
Snad budou tyto šaty alespoň pro někoho z Vás inspirací.
Inspirace na karneval - Batman Ušila jsem vlastně jen pláštěnku, šíře 140cm a délka jak bylo potřeba. Nahoře jsem zahla část látky do rubu a protáhla dírkovanou gumu a na koncích našila knoflíky. Dole jsem zastřihla špičky a obšila šikmým páskem ve stejné barvě, aby se to netřepilo. na tričko jsem namalovala znak - návod jak namalovat obrázek..
Pásek se mi podařilo koupit pouze béžový, tak jsem jej přebarvila barvama na textil na barvu žlutou. Nejvíce práce mi dalo sehnat spodní prádlo v černé barvě, protože dětské oblečení se v černé moc nevyrábí. Štrample jsem koupila v barvě šedé a masku objednala přes internet.
Kluk měl radost a to je hlavní....
Pejsek z ponožek Tento pejsek je ušitý z jednoho páru pánských ponožek. Tento nápad jsem objevila na internetu i s podrobným návodem, velice mně to zaujalo a nedalo mi to abych to nezkusila. Koupila jsem větší rozměr ponožek, takže pejsek je poměrně dlouhý, lze určitě použít ponožky různých velikostí, kromě kotníčkových ty se na to nehodí.....
podrobný návod dle kterého jsem šila

Inspirace na karneval - Drak Do šití jsem se pustila na přání syna. Na vel.116 (4roky) jsem použila 1m zelené látky š. 140cm. A zbytek žluté, kterou jsem našla doma. Vytvořila jsem si dlouhý pruh žluté látky, přeložila jsem jej napůl, vyztužila vlizelínem a předkreslila si stejné "trojúhelníky" + přidala dole záložku 2cm na všití do kapuce a "pláštěnky".
Podle mikiny jsem ustřihla kapuci + přídavky na švy. Pak jsem mezi jednotl. díly kapuce všila žlutou látku se "špičkami" a tu pak od oka přišila na zaoblený roh pláštěnky. Nakonec jsem všila do pláštěnky zbytek žluté látky až dolů, začistila okraje a u krku podšila, abych mohla protáhnout šňůrku na stáhnutí.
Pak jsem ještě malé žluté "špičky" co mi zbyly našila na boční konce a vytvořila tak drápky. A aby syn nemusel ty konce látky držet, našila jsem z rubu pod drápky na obou stranách kousky tenké gumy a tam si protáhl prstíky.
Škraboška je vytvořena z papíru a na krajích jsem pomocí jehly protáhla černou pružnou nit.
K pláštěnce jsem zvolila tepláky a tričko v barvě zelené a klukovi se maska moc líbila......

Polštářek Povlak na polštářek je ušitý ze dvou čtverců. Postup na ušití: Rozměr polštářku je 35x35cm - ustřihla jsem dva čtverce z bílé bavlněné látky 40x40cm, na dvou koncích kde bude zapínání jsem záložky zahla minimálně do rubu a přešila.Poté jsem přiložila čtverce lícem k líci na sebe a sešila na stroji. Na straně kde bude zapínání je polštářek sešit jen 4-5cm od okrajů, aby se polštářek dobře povlékal. Nakonec jsem zapínání vyřešila našitím suchého zipu. Můžete jako zapínání použít i klasický zip, knoflíky, patentky,.... návod jak namalovat obrázek. Lze i ozdobit ubrouskovou technikou návod jak ozdobit látku ubrouskem.

Panák na trénování zapínání pro děti Panák jsem ušila dětem, proto, aby si na něm trénovaly různé druhy zapínání. Tělo je tvořeno 4 x čtverci látky (20x20cm), na které jsem použila různé druhy zapínání - dírky pro tkaničku na trénování mašličky, knoflíky, cvoky a zip. Čtverce i kruh (průměr 20cm) jsou vyztuženy vatelínem, aby lépe držely tvar a byly pevnější. Ruce jsou vlastně moje, předlohu svých rukou jsem si obkreslila na papír + přidala záložky na zašití ( ovšem po sešití a převracení z rubu, jsem málem přišla o nervy, tak raději doporučuji tvar palčáky). Nohy jsou od oka, jak mi to zrovna vyšlo - u nich jsem přišila "podkolenky" které slouží jako malé kapsičky. Na ramena a hlavu jsem našila poutka z keprovky a pomocí z nich zavěsila původně na žebřiny, dnes je panák zřejmě natrvalo umístěn v chodbě.
Neuvádím zde přesný popis ani rozměry, panák byl šitý hodně dle fantazie a bez střihu. Velikost nakonec je přes metr, a můžete místo panáka dětem ušít třeba kapsář a na jednotlivé kapsy navíc přišít různé druhy zapínání. Věřím, že i když zde neuvádím přesný popis Vám tbude alespoň trochu inspirací.

Pytlíky na papuče a do výtvarky pro děti do školy Tyto pytlíky na papuče a do výtvarné výchovy jsem šila pro neteř, která nastoupila do první třídy (2007). Pokud chcete něco podobného ušít dětem do školy, pak sešijte dvě strany po celé délce a třetí jen do výše záložky (cca 3cm od horního okraje, pak jen zahněte horní záložku do rubu, provlékněte šňůrku. Já jsem přes šňůrky provlékla "stahovací koncovku" (nevím jak se to přesně jmenuje) - po zmáčknutí můžete přes šňůrky stáhnout.
Rozměry:
na papuče:31 x 37 cm
na potřeby do výtvarky: 32 x 43 cm
Šaty pro princeznu Šaty byly šity pro jednu z neteří a jsou velikosti 104. Jsou velice podobné jako ty růžové úplně dole, jen protože byla sukně moc dlouhá tak jsem ji pomocí asi 40 mašliček trochu nadzvedla. Rukávy jsou nařasené a zapínání je vzadu na zip, částečně i přes sukni. Vrchní díl jsem převzala z časopisu Burda - Móda pro děti Speciál 12/2003 září. Burdy si půjčuju v knihovně, tak pokud máte děti a nemáte kde vzít střihy podle kterých šít, určitě v knihovně najdete spoustu časopisů i se střihy.
Zástěrka pro malé slečny Tuto zástěrku jsem šila na přání kamarádky pro její dceru Terezku. Zástěrka je vel. 98-104 a tady je návod na ušití
Zástěra Kluci mi rádi pomáhají v kuchyni, a protože se při tom často dost zamažou a upatlají,proto jsem jim ušila zástěry. Starší si moc přál černou a mladší ještě nemluví tak jsem mu vybrala v barvě modré. Střih jsem našla v časopise Burda special - podzim zima 95, daly by se určitě ušít i bez střihu.Nahoře jsou v šíři hrudníku, v pase protažené trochu na záda a délku můžete udělat jak chcete. Nahoře kolem krku a pase, jsou 50cm dlouhé pásky pro uvázání.
Karneval - šaty pro princeznu Šaty jsou ze dvou dílů. Horní díl je vzadu na zapínání s knoflíky. Sukně je nařasená dvoudílná - růžová bavlněná látka a bílý tyl - límec a rukávky jsou z nařaseného tylu. Sukně je dole ozdobena ručně vyrobenými mašličkami z růžové stužky a kytiček. Pokud se vám šaty líbí, nebojte se a zkuste svým princeznám ušít podobné, tady je návod jak na to.

domů