Panenka vel. 30 cm

Jednotlivé modely

Bryndáček pro panenku Velikost bryndáčku přizpůsobte velikosti panenky. Nejlépe je přeložit látku napůl a vykreslit si půl tvaru budoucího bryndáku a vystřihnout. Pak už jen začistit šikmým páskem a to nejprve v oblasti výstřihu pro krk a pak nechat delší konec přečnívat a pak obšít i zbytek bryndáku. Já jsem ještě dozdobila nášivkou, kterou jsem našla.
šátek pro nošení panenky Tento šátek pro nošení panenky ušijete velmi rychle. Kupte si 30cm látky (šíře 140cm)- já jsem použila bavlnu , roztřihněte napůl, sešijte oba pruhy a na stranách min. zahněte do rubu a přešijte. Na krajích můžete a nemusíte ozdobit třásněmi. Pokud budete šít na panenku větší velikosti třeba anabell,... pak raději udělejte šál širší - tzn. zakupte cca 50cm látky (šíře 140cm).

Níže najdete odkazy se spoustou různých úvazů - jsou sice určeny pro malé děti,ale většina se dá použít i pro panenky a určitě si tam vaše princezna najde i ten svůj oblíbený :
www.vbavlnce.cz
www.satkynamimi.cz
www.tehulka.cz
tričko + rifle Triko je s krátkým rukávem se zapínáním vzadu na suchý zip. Kalhoty jsou z rifloviny na gumu v pase. střih
šaty Šaty se skládají z horního dílu a sukně. Pouze horní díl se vzadu zapíná na suchý zip, aby se šaty snadno oblékaly na panenku. Sukně je dvojitá - vrchní část z tylu je v dolní části nařasena pomocí kytiček. Pokud nemáte tyl nevadí, límec udělejte z látky a určitě budou vypadat pěkně. střih
domů