Panenka vel. 24 cm

Jednotlivé modely

Obleček z punčocháčů Jako malá jsem si sama vyráběla oblečení na panenky z punčocháčů. Dříve jsem si to šila v ruce a dnes když použiji šicí stroj je celý komplet hotový doslova během pár minut. Lze to použít pouze na malé panenky. Ale proč vyhazovat punčocháče, které mají už prodřené ťapky nebo jsou malé. Je to přece škoda nevyužít....
Tento komplet jsem šila z dětských punčocháčů vel.104 a to na panenku o velikosti 24cm.
Tady je názorný obrázek jak jsem stříhala jednotlivé díly:
Obleček z punčocháčů
zavinovačka Zavinovačka je tvořena třemi čtverci (bavlněná látka, flanel a vatelín)o velikosti 40x40cm. Přiložíme lícem k líci bavlněnou látku s flanelem a na ně vatelín, vše dohromady zendlujeme a sešijeme, jen na převrácení ponecháme asi 10cm pruh nesešitý. Pak jen převrátíme do rubu, nesešitý kousek sešijeme ručně, aby to bylo co nejméně vidět. Nakonec poskládáme podle velikosti panenky na zavinovačku a přišijeme, příp. přilepíme suchý zip pro snadné zapínání.
Bryndáček pro panenku Velikost bryndáčku přizpůsobte velikosti panenky. Nejlépe je přeložit látku napůl a vykreslit si půl tvaru budoucího bryndáku a vystřihnout. Pak už jen začistit šikmým páskem a to nejprve v oblasti výstřihu pro krk a pak nechat delší konec přečnívat a pak obšít i zbytek bryndáku. Já jsem ještě dozdobila nášivkou, kterou jsem našla.
domů