Barbie od Mattela

Jednotlivé modely

komplet pro barbie Tento komplet pro panenku jsem šila před několika lety. Střih na halenku jsem stáhla ze stránek www.erica.cz . Sukně je z několika dílů a dole drží krásně tvar díky našitému šikmému pásku po celé délce. Vzadu je zapnuta na suchý zip.
Šaty Šaty jsou tvořeny ze dvou dílů. Střih na živůtek převezměte od růžového topu (viz model níže). Můžete a nemusíte vytvořit výstřih jako u topu, pak jen stačí k němu nařasit pruh látky - čím více jemné látky tím bohatší sukýnka. Délku můžete udělat až ke kotníkům nebo jen mini - jak si budou Vaše princezny přát - a třeba tak ušít několikatery šaty najednou. Dozdobit je můžete dle možností a fantazie, buď jako já tenkou krajkou, nebo jen šikmým prožkem či nějakou hezkou stužkou.....Nezapomeňte, aby se šaty daly na panenku obléknout zapínání (já používám suchý zip) musí být nejen přes top,ale i sukni. Návod jak na to najdete u jakýhkoliv šatů níže.
Mini sukně + tričko Sukně je vzadu po celé délce se zapínáním na suchý zip. Je to jen pruh látky, na který jsem nařasila dva pruhy růžové pružné látky. Top je z pružné látky, aby kopíroval štíhlou postavu panenky a vpředu jsem látku stáhla nití a tím vytvořila výstřih.
střih
Šaty Šaty jsou ušity z pružné látky a vytvořeny ze dvou dílů, na bocích nařaseny a doplněny šálou ze žlutého tylu. Vzadu je zapínání na suchý zip
střih
Šaty Šaty jsou velice jednoduché. Sukně je tvořena z několika dílů, na horní díl jsem použila kousek krajky. Zapínání je vzadu na suchý zip. A protože mi pruh krajky ještě zbyl použila jsem jej na šál.
střih
Šaty Šaty jsou ušity ze dvou dílů, v pase stáhnuty páskem, který je vzadu provlečen přes poutka vytvořené z korálků. Na předním díle jsem látku stáhla nití a dozdobila korálky. Zapínání je řešeno vzadu na suchý zip.
střih
Bunda Bunda s kapucí je v pase a v kapuci stáhnuta pomocí šňůrky. Na koncích jsou použity malé korálky a ty jsem také použila na zapínání. Poutka jsou vytvořena z kloboukové gumy a do rukávů pro stáhnutí je taktéž klobouková guma. Pokud se nechcete trápit s poutky použijte na zapínání suchý zip nebo třeba patentky a z lícové strany našijte malé knoflíky.
střih
Kalhoty+tričko Kalhoty i tričko jsem šila podle střihu ze stránek www.erica.cz . Na těchto stránkách najdete spoustu dalších střihů na panenku Barbie, ale také hodně dalších oblečení jako inspiraci
Střihy najdete: klikněte na Barbie - střihy a návody......
Kalhoty jsou střih č.6 a to ty s záševky. Jen jsem nohavice jsem upravila - nechala jsem je rozšířené až dolů.
Tričko je střih č.4 a ušila jsem variantu s kulatým výstřihem.
Madame de Pompadour Tyto šaty rozhodně nebyly ušity během jednoho nebo dvou večerů. Upřímně mi daly dost zabrat, ale nakonec jsem ráda, že jsem se do toho pustila a to díky holek z www.dama.cz , které vymyslely Madame de Pompadour jako téma na měsíc duben. Na další šaty tohoto tématu se můžete podívat zde.
střih
plesové šaty Komplet se skládá z horního dílu a sukně se záševky. Obojí je složitějšího střihu. Horní díl je přeložený, uprostřed stáhnutý a ozdobený stříbrným knoflíkem. Vzadu je zapínání na suchý zip.
Sukně je z pruhu látky přeloženého napůl a v pase je zůžena pomocí záševků. střih
uklízečka S dalšíma holkama co rády šijou na panenky se setkávám na www.dama.cz a každý měsíc si vyhlašují nějaké téma. Téma na měsíc leden byla uklízečka. Na toto a další témata se můžete podívat zde.
Nepřikládám střih, nepředpokládám, že by některá z vašich princezen chtěla mít ze své panenky uklízečku.
šaty Šaty jsou stejného střihu jako vánoční víla - viz níže. Střih je tedy stejný pro oba modely jen sukně je o něco delší a jsou bez rukávků. střih
vánoční víla Živůtek je vypasovaný pomocí záševků, sukně je nabíraná a vzadu jsou šaty zapnuté po celé délce na suchý zip - i přes sukni. Byly tak úzké, že by se nedaly přes boky panenky obléct. Rukávky jsou našité na šikmý pásek, ale daly mi docela zabrat časově i nervově,...Pokud si na ně netroufáte, ušijte šaty bez nich, určitě se budou líbit i tak. střih
tanečnice z Ria Sukýnka je kolová, v pase ozdobena modrou stužkou s korálky. Vrchní díl je úzký pruh látky rovněž ozdoben stužkou s korálky. čelenka je pouze aranžmá, kde jsem vlasy svázala drátem a do něj umístila peří (zakoupené v papírnictví), a nakonec omotala stužkou s korálky. Pokud nepoužijete ozdobnou stužku, myslím, že z toho bude pěkný obleček na léto. střih
Kabátek,kalhoty+čepice Kabátek má na konci manžety, a to proto, že jsem omylem střihla kratší rukávy. Střih jsem,ale udělala bez manžet - ty jsou zbytečně pracnější a popravdě se mi moc nelíbí.
Kalhoty jsou na boku zapnuty na suchý zip. Zkusila jsem ušít i čepici a jako doplněk kabelku. střih
domů