panenka Baby born

Jednotlivé modely

Bryndáček pro panenku Velikost bryndáčku přizpůsobte velikosti panenky. Nejlépe je přeložit látku napůl a vykreslit si půl tvaru budoucího bryndáku a vystřihnout. Pak už jen začistit šikmým páskem a to nejprve v oblasti výstřihu pro krk a pak nechat delší konec přečnívat a pak obšít i zbytek bryndáku. Já jsem ještě dozdobila nášivkou, kterou jsem našla.
Spací pytel Spací pytel jsem šila jak se ríká od oka a je to už nejaký ten cas zpátky, proto neprikládám žádný strih. Je dvouvrstvý a na obou bocích pro lepší vkládání panenky je zip. nahore je zapínání na knoflíky.
Šaty s volány Šaty jsou pracnější díky obšívání šikmým proužkem kolem rukávků a na volánech u sukně. Vzadu je zapínání na suchý zip u horního dílu, sukně je nezešitá pro snadnější oblékání panenky.
Chceteli šaty ušít, tady je střih
Souprava Kalhoty mají dole náplety, pokud náplety nepoužijete prodlužte délku o 3cm + záložky (2cm) na provlečení gumy.
Mikina je taky s náplety, pokud je nepoužijete prodlužte rukávy stejně jako kalhoty o 3cm + záložky (2cm) na provlečení gumy. Já jsem udělala malý výstřih, tak jsem musela zadní díl ve středu asi 4cm rozstřihnout. Vyřešila jsem to zapínáním na knoflík s poutkem(pro snadnější zapínání je poutko z kloboukové gumy). Nezapomeňte také prodloužit délku mikiny pokud nepoužijete náplety.
Chceteli komplet ušít, tady je střih
Zavinovačka Zavinovačka je tvořena třemi čtverci (bavlněná látka, flanel a vatelín)o velikosti 65x65cm. Přiložíme lícem k líci bavlněnou látku s flanelem a na ně vatelín, vše dohromady zendlujeme a sešijeme, jen na převrácení ponecháme asi 10cm pruh nesešitý. Pak jen převrátíme do rubu, nesešitý kousek sešijeme ručně, aby to bylo co nejméně vidět. Nakonec poskládáme podle velikosti panenky na zavinovačku a přišijeme, příp. přilepíme suchý zip pro snadné zapínání. Nahoře aby neteř poznala kam položit hlavičku panenky jsme zakoupila nažehlovací ozdobu - kytičku a jednoduše ji nažehlila.
Kalhoty+triko+bunda+čepice Kalhoty jsou do pasu na gumu, tričku jednoduchého střihu vzadu na zapínání, bunda pro jednoduché zapínání na cvoky s kapucí a čepice - oboustranná - dvoubarevná střih
Tričko + sukně Tričko je stejné velikosti i střihu jako u modelu výše. Sukně je velmi jednoduchá - je to pruh látky stažený v pase do gumy. střih
domů